Kaip pasirinkti tinkamą indaplovę?

Šiais laikais indaplovė vis dažniau tampa būtinu įrenginiu kiekvienuose šiuolaikiškuose namuose. Praeityje lieka tie laikai, kai papietavę, dar ilgai turėdavome plauti ir dėlioti indus. Greitas gyvenimo tempas mus verčia imtis kitų pareigų ir iššūkių, todėl nuo šiol šį darbą galime patikėti indaplovėms. Jos ne tik išplauna ir išdžiovina indus, bet ir taupo mūsų pastangas, laiką o, dar svarbiau, pinigus. Tačiau norėdami naudotis visais minėtais privalumais, visų pirma turime kruopščiai ir teisingai pasirinkti indaplovę. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamiausią įrenginį.

Perkant indaplovę, būtina atsižvelgti į keletą dalykų, kurie yra svarbūs, priimant galutinį sprendimą ir pasirenkant patį tinkamiausią variantą. Pirmasis sprendimas yra tiesiogiai susijęs su naudojimo paskirtimi,prietaiso įrengimo vieta ir montavimu. Kiek indų paprastai plaunate ir kaip dažnai naudosite indaplovę, neabejotinai priklauso nuo jūsų šeimos dydžio, individualių įpročių ir poreikių. Jeigu norite, kad indaplovė papildytų bendrą jūsų virtuvės interjerą, visų pirma, būtina nuspręsti, kur ją norėsite pastatyti, pasirinkti tinkamą dydį bei matmenis. Jei indaplovę norite priderinti prie esamų virtuvės elementų, turite kruopščiai išmatuoti jos aukštį ir plotį. Jei nenorite įmontuojamo prietaiso arba jūsų namuos įmontuojamo prietaiso įrengti galimybių nėra, galite rinktis atskirai pastatomą indaplovę. Tokiu atveju jūsų pasirinktos indaplovės išvaizda bus dar svarbesnė. 

Žiūrint iš naudotojo perspektyvos, indaplovės interjeras taip pat yra labai svarbus dalykas. Lankstus įrankiams ir indams skirtų krepšelių ir lentynų išdėstymas yra būtinas, norint tinkamai paskirstyti indus, ir gali tikrai palengvinti kasdienį įrenginio naudojimą. Pastaraisiais metais esame sukūrę išties platų aukštos kokybės indaplovių asortimentą. Siūlome rinktis įvairaus dizaino ir matmenų indaploves. Jų kaina priklauso nuo jose įdiegtų technologinių sprendimų, indaplovių galingumo ir ypatybių.

Priimant sprendimą reikėtų atsižvelgti į visus aspektus: kainą, montavimo būdą ir paskirtį

Prieš priimdami galutinį sprendimą įsigyti indaplovę, turėtumėte susirinkti visą informaciją apie pageidaujamą įrenginį ir pasilyginti rinkoje esančias indaploves. Jei tikrai norite, kad pasirinkta indaplovė pateisintų visus jūsų lūkesčius, priimdami galutinį sprendimą turite atsižvelgti į kuo daugiau aspektų. Pagrindinis jūsų pirkinio tikslas yra itin svarbus.

Jei indaplovė jums reikalinga kasdieniam naudojimui, o jūsų namų ūkyje yra daug narių, tikslinga pasirinkti tokią, kuri galėtų išplauti kuo daugiau indų komplektų kuo mažesnėmis sąnaudomis.

Žinoma vertėtų nepamiršti ir savo biudžeto bei apsibrėžti sumą, kurią galėsite skirti indaplovei.

Prieš priimdami sprendimą įsigyti indaplovę, turėtumėte pasidomėti galimomis indaplovės eksploatavimo išlaidomis, vandens ir energijos sąnaudomis.

Kitas labai svarbus dalykas yra tai, kiek vietos galite skirti tokiam įrenginiui, nes būtent nuo to priklausys indaplovės tipas (įmontuojama, pastatoma atskirai), pageidaujamas dydis ir matmenys.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį įrenginio į kokybę, jam suteikiamą garantinį laikotarpį ir pasirinkto modelio aptarnavimo galimybes.

Tiems, kuriems svarbi ramybė namuose ir, kuriuos lengvai sutrikdo įvairių prietaisų keliamas triukšmas, priimant sprendimą dėl indaplovės, derėtų atsižvelgti į tokio įrenginio skleidžiamo triukšmo lygį. Efektyvus variklis ir speciali garso izoliacija užtikrina tinkamą įrenginio skleidžiamo triukšmo lygį. Daugumos šiuolaikinių indaplovių triukšmo lygis yra 44–45 dB. Tylus indų plovimo įrenginio veikimas yra neabejotinai svarbus veiksnys renkantis tinkamą modelį, ypač šiuolaikiniuose namuose, kuriuose virtuvė atsiveria į svetainę arba abi šios zonos susilieja į vieną didelę erdvę. 

Mažai energijos suvartojanti indaplovė – atsakingos šiuolaikiškos visuomenės pasirinkimas

Naudodami indaplovę šiuolaikiškuos namuose, galime sutaupyti išties brangaus laiko. Daugeliui žmonių indų plovimas yra varginantis, nemalonus darbas. Nors visiškai išvengti indų plovimo nepavyks, modernios indaplovės pagalba šią užduotį galima labai supaprastinti. Čia labai tinka senas posakis: „Laikas - pinigai“. Gera indaplovė ne tik leis mėgautis jos teikiamu komfortu, bet ir padės sutaupyti pinigų.


Ar kada nors susimąstėte, kiek vandens išleidžiate plaudami indus rankomis?


Ir kiek vandens tokiam pat kiekiui indų sunaudotų indaplovė? Vienam indų komplektui indaplovė vidutiniškai sunaudoja apie 10 litrų vandens, tuo tarpu, suplovus tokį pat indų kiekį rankomis, sunaudotume iki 75 litrų vandens! Indaplovė, be jokios abejonės, yra daug ekonomiškesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas. Efektyviausios indaplovės gali sunaudoti tik apie 7 litrus vandens ir maždaug 0,75 kWh elektros energijos vienai įkrovai.

Skirtumas neabejotinai didelis, ypač pagalvojus, kad indus turime plauti kiekvieną dieną. Tiesa, plaudami indus rankiniu būdu, nenaudojame elektros energijos, tačiau šildant vandenį, energija vis tiek naudojama. Indaplovė indus plauna aukštesnėje temperatūroje (70 °C), nei plaunama rankomis, todėl indų plovimas indaplovėje yra higieniškesnis. Visos indaplovės taip pat turi džiovinimo funkciją, kurios dėka, išplovus indus, nebereikia ilgai šluostyti indų, kad padėjus į indaują, ant jų nebeliktų vandens žymių. 

Indaplovių tipai ir matmenys

Mes indaploves skirstom į tris kategorijas: įmontuojamas, pusiau įmontuojamas ir pastatomas. Visų šių kategorijų indaplovės gali būti įvairių matmenų, taigi kiekvienas klientas ras jam arba jai tinkantį įrenginį. Plačiausiai paplitę ir labiausiai mėgstami indaplovių matmenys svyruoja nuo 45–60 cm pločio ir 82–86 cm aukščio. Didesnėse indaplovėse galima išplauti nuo 12 iki 16 indų komplektų, mažesnėse - nuo 9 iki 11.

Plonos indaplovės

Plonos indaplovės tinka žmonėms, kurie gyvena labai mažuose butuose ir turi išnaudoti kiekvieną juos esančios erdvės centimetrą. Tokios indaplovės gali būti pastatomos arba įmontuojamos. Tai puikus sprendimas tiems, kurie daug laiko praleidžia ne namuose, retai ruošia maistą ir niekada neužpildo viso indaplovės tūrio.

Gerai yra tai, jog šio modelio įrenginiai pasižymi visais didesnių indaplovių privalumais, tik yra mažesni.


Plona (45 cm pločio) indų plovimo mašina yra idealus sprendimas žmonėms, kurie gyvena po vieną, kurie nesunaudoja didelio kiekio indų, tačiau nėra suinteresuoti juos plauti rankomis. Mini indų plovimo mašina taip pat tinkamas sprendimas tiems, kurie dėl sveikatos ar estetinių priežasčių nenori pažeisti savo jautrių rankų vandeniu ir chemikalais.

Įmontuojamos indaplovės


Įmontuojamas indaploves galima montuoti po stalviršiu, taigi lieka daugiau darbo erdvės. Jas taip pat galima uždengti virtuvine plokšte, kurios dėka įrenginys įsilies į bendrą virtuvės interjerą, kuriame bus visiškai nepastebimas. Indaplovė gali būti visiškai integruojama, uždengiant valdymo skydelį, arba paliekant išorėje.

„Gorenje“ siūlo įvairių modelių įmontuojamas indaploves: prieinamos kainos, itin efektyvias, aukštos kokybės ir moderniomis technologijomis išsiskiriančias virtuvės pagalbininkes, kurias tiesiog įsimylėsite. Šie įrenginiai suteiks nepamatuojamą komfortą, tarnaus ilgai, taupys energiją ir sužavės šiuolaikišku dizainu.

Laisvai pastatomos indaplovės


Atskirai pastatomos indaplovės yra atskiri buitinės technikos įrenginiai. Jas galite įrengti norimoje vietoje šalia kitų virtuvės elementų. Galite pasirinkti vizualiai patrauklų ir puikiai virtuvėje derėsiantį variantą. Laisvai pastatomų indaplovių viršutinis skydelis nuimamas, todėl jas galima montuoti ir po stalviršiu. Tačiau tokių įrenginių negalima įrengti už kitų virtuvės elementų ar fasadų. Laisvai stovinčių indaplovių pasirinkimas yra pats didžiausias, todėl lengvai iš šio asortimento tikrai išsirinksite tai, ko jums reikia ir ko visada norėjote.


Efektyviausios indaplovės


Europos vartotojų organizacijos reguliariai tikrina indaplovių efektyvumą. Toks tyrimas buvo atliktas ir pastaraisiais metais. Jo metu iš 155 atrinktų įrenginių, buvo išrinkta efektyviausia indaplovė. Bandymai atliekami pagal šiuos pagrindinius kriterijus: energijos ir vandens suvartojimą, programų trukmę, triukšmo lygį, patogumą ir konstrukcijos kokybę. „Integrated Gorenje Smart Flex“ indaplovei buvo skirta 8 vieta. Tai yra puikus Slovėnijos indaplovių gamintojo pasiekimas. Aukščiausios klasės rezultatus vartojimo prekių bandymuose demonstruojantis, kokybe, ilgaamžiškumu ir nepriekaištingu dizainu pasižymintis, „Gorenje“ prekės ženklas yra atpažįstamas visame pasaulyje.

Kokiu principu veikia indaplovė?

Jei kada nors esate pagalvoję, kaip iš tikrųjų veikia indaplovė, norėtume trumpai papasakoti apie pagrindinius jos veikimo principus. Įjungus indaplovę, į joje esančią vonelę pradeda bėgti vanduo. Tada vanduo sušyla iki nustatytos temperatūros, kuri svyruoja nuo 40 iki 70 °C. Sušilus vandeniui, automatiškai atsidaro skyrius, į kurį dedate indų plovimo priemonę. Išleista priemonė pradeda lėtai tirpti vandenyje. Indaplovės apačioje besisukantis siurblys muiluotą vandenį purškia ant visų indaplovėje esančių indų. Tokiu būdu indai maždaug pusvalandį plaunami muiluotame vandenyje. Pasibaigus plovimo etapui, indaplovė išsiurbia nešvarų vandenį ir prisipildo naujo švaraus vandens skalavimui. Besisukantis siurblys, purkšdamas vandenį aplink, gerai išskalauja indus. Tuomet vanduo išpumpuojamas, o indaplovės viduje cirkuliuojamas karštas oras, skirtas indams išdžiovinti. Nors gali nuskambėti neįprastai, indaplovėje išplauti indai bus švaresni nei plaunami rankomis, nes aukšta vandens ir oro temperatūra efektyviai pašalina visus nešvarumus ir sunaikina daugelį bakterijų.


Indų plovimo priemonės


Norint, kad indaplovė veiktų optimaliai, o indai atrodytų kaip nauji, taip pat tam, kad indaplovė tarnautų ilgai, būtina investuoti į jos priežiūrą ir tinkamas indų plovimo priemones: indų plovimo druską, aukštos kokybės ploviklius, skalavimo tirpalus ir pan.

Indų plovimo druska yra veiklioji medžiaga, kuri naudojama į indų plovimo proceso metu, kad suminkštintų kietą vandenį. Joje yra natūralių ingredientų, daugiausia natrio chlorido ir, neretai, citrusinių aliejų. Vandentiekio vanduo paprastai yra kietas, todėl ant įvairių indaplovių dalių ir indų atsiranda kalkių nuosėdos. Indų plovimo mašinoms skirta druska į pačią indaplovę nepatenka, o cirkuliuoja jos minkštikliui skirtame bloke, skleisdama natrį indaplovės minkštiklio bloke esančioms jonų mainų dervoms. Regeneravus natriu, šios dervos pritraukia ir sulaiko kietame vandenyje esančius magnio ir kalcio jonus. Kai indai plaunami minkštu vandeniu, reikia mažiau cheminių medžiagų. Indų plovimo druska yra būtinas elementas plaunant indus indaplovėje. Daugumoje šiuolaikinių indaplovių yra įmontuotas jutiklis, kuris nustato mažą druskos kiekį ir primena, jog reikalingas druskos papildymas. Būtina pažymėti, jog indų plovimo druska nėra virtuvinė druska, kurią naudojame ruošdami maistą. Indų plovimo druskos granulių dydis yra didesnis, todėl ji lėčiau tirpsta. Joje taip pat nėra kitų valgomojoje druskoje dažnai esančių priedų (natrio jodido, magnio chlorido ir kitų nuo sukepimo saugančių medžiagų), kurie gali pakenkti jonų mainų įrenginiui arba trikdyti jo veikimą. Todėl indaplovėje naudoti virtuvinės druskos nerekomenduojama.

Šalia indų plovimo druskos naudojamos skalavimo priemonės taip pat užtikrina, kad po plovimo ant indų neliktų vandens dėmių, kurios dažniausiai nusėda ant stiklinių ir nerūdijančio plieno puodų. Šiuolaikinės indaplovės automatiškai praneša apie tai, jog reikėtų įpilti indų skalavimo tirpalo.

Daiktai, kurių negalima plauti indaplovėje

Indaplovėje nepatariama plauti medinių daiktų: medinių pjaustymo lentelių, šaukštų, dubenėlių ir pan. Mediena yra natūrali medžiaga, kuriai nėra naudingas mirkymas karštame vandenyje ir chemikaluose. Medinius daiktus plaunant indaplovėje, jie greičiau suskils (net ir po pirmojo plovimo!) ir taps netinkami naudoti.

Norint išvengti įbrėžimų ir pažeidimų, indaplovėje taip pat nederėtų plauti krištolo. Tokius daiktus geriau plauti rankomis.

Taip pat indaplovėje nerekomenduojama plauti ketaus ir tefloninių indų, nes jautrios tefloninės dangos yra linkusios į pažeidimus, o pažeistos tefloninės keptuvės netinka naudoti ir kenkia sveikatai.

Indaplovėje nederėtų laikyti ir varinių daiktų, kadangi ši medžiaga gali prarasti savo pradinį blizgesį. Varinius daiktus visada plaukite rankomis.

Rankomis reikėtų plauti ir daugiafunkcinius puodus! Aukšta temperatūra gali sugadinti jų šiluminę apsaugą, kurią pažeidus, puodai neteks šilumos izoliacijos.

Būkite itin atsargūs su peiliais. Aukštos kokybės peiliai nėra pigūs, o aukšta temperatūra ir chemikalai gali sugadinti jų ašmenis.

Prieš dėdami į indaplovę, nepamirškite nuo indų nuimti etikečių! Popieriaus ir klijų likučiai gali įstrigti filtruose ir sugadinti indaplovę.

Pasirinkus tinkamą indaplovę ir ja tinkamai rūpinantis, ji jums tarnaus daugelį metų, nepaisant to, kaip dažnai ją naudosite. Pasirinkę „Gorenje“ indaplovę, gausite nepakeičiamą asistentą, kuris už jus atliks sunkiausią darbą, o jūs tuo metu galėsite atsipalaiduoti ir praleisti laiką taip, kaip norite.