Kalėdinė dvasia aplanko tuos, kurie ruošiasi

ŠEIMOS GYVENIMAS DAUG PAPRASČIAU
30.11.2020

Susidaryti pasiruošimo šventėms planą- visuomet gera mintis, norint išvengti prieššventinio nervų karo. Štai keletas patarimų, kaip paruošti namus šventėms, kad šventinė dvasia juos aplankytų dar prieš Kalėdas. 

Dažniausia priežastis, kodėl kalėdinis valymas namuose vyksta skubėjimo ir nervingumo atmosferoje, yra ilgas delsimas prieš iš tiesų imantis veiksmų. Todėl verta iš anksto parengti planą, kuris leistų supaprastinti visą procesą ir užtikrintų, kad nebūtų praleistas nei vienas žinksnis (ar kampas). Kadangi šventės suburia žmones, būtų teisinga, kad ir šventiniu valymu užsiimtų visi.

Šventinis valymas: pirma pasidarykite vietos

Nors pirmajam valymo etapui gali prireikti daugiausiai laiko, jis padės jums atsikratyti nereikalingų daiktų ir sutaupyti vietos. Atsikratykite visų daiktų, dėl kurių jūsų namai atrodo kaip vizualinis chaosas. Nepamirškite išsivalyti spintų, sandėliukų ir indaujų. Net neabejojame, kad jos turite daiktų, kurių jūsų šeimai tiesiog nebereikia. Pasidarykite vietos naujiems daiktams.


Atlikę šią užduotį, nuimkite užuolaidas ir išvalykite baldus bei kilimus. Tokiu būdu atsikratysite daugumos dulkių, o jūsų namuose atsiras daugiau erdvės ir gaivumo. Kitas žingsnis - išsivalyti langus ir grindis, pašalinti matomus nešvarumus ant sienų ar dekoratyvinės dangos. Tada galėsite mielai pakabinti pirmąsias kalėdines dekoracijas ir jomis mėgautis. Vaikai gali jums padėti atlikti visas užduotis - valyti ir dekoruoti, jiems gali prireikti tinkamos motyvacijos (užuomina: skanėstai).

Pagalbos rankos visada reikalingos. Jos gali būti ir „Gorenje“ dulkių siurblio pavidalo. Galite pasikliauti klasikiniu visų laikų modeliu, pasižyminčiu didel siurbimo galia, arba išbandyti naujus belaidžius modelius, kurie suteikia daugiau lankstumo. Taip pat yra garų valytuvų, kuriuos galima naudoti bet kada ir bet kur, nes jiems nereikia distiliuoto vandens; puikiausiai tiks vandentiekio vanduo. Vien tik garais be jokių buityje naudojamų chemikalų galima pašalinti visus nešvarumus. Ir tai dar ne viskas: garai taip pat pašalins erkes, bakterijas ir kitus alergenus, nepažeisdami valomų paviršių.


Stebuklai gimsta virtuvėje

Norint mėgautis šventinio maisto ruošimu ir valgymu, virtuvė turėtų būti tiesiog tobula. Kaip ir kitose patalpose, valymas pradedamas  spintelių ir stalčių turinio tvarkymu. Spinteles ir stalčius valykite vandens ir indų ploviklio tirpalu. Norint išplauti visas lėkštes, stiklines, stalo įrankius ir pan. indaplovei gali tekti kletą dienų padirbėti virvalandžius.

Kitas daug jėgų ir laiko reikalaujantis žingsnis yra kruopštus šaldytuvo, orkaitės ir mikrobangų krosnelės valymas. Jei nesate didelis masinės gamybos chemikalų mėgėjas, galite išbandyti patikimas ir patikrintas namų valymo priemones. Vanduo su actu lengvai susidoroja su riebalais ir ruošiant maistą susidariusiomis, įsisnėjusiomis dėmėmis. Pridegusius nešvarumus ant orkaitės paviršių pašalinsite, naudodami sodą. Soda taip pat yra geras sprendimas valant šaldytuvą. Išėmę produktus ir atitirpinę prietaisą, nušluostykite trupinius ir maisto dėmes, tadaant išdžiūvusių nuosėdų pabarstykite sodos. Pašalinę tokio tipo nešvarumus, šaldytuvo vidų valykite indų plovikliu suvilgyta kempinėl, po to nušluostykite. Jei neturite šaldytuvo su jonizatoriumi, kuris sugrtų nemalonius kvapus, galite jamee palikti lėkštelę su nedideliu kiekiu sodos.

Kitas žingsnis - išvalyti išorinį baldų paviršių, virtuvės stalviršį, plyteles ir kriauklių zoną. Priekinėms rankenėlėms ir spintelių rankenoms, kur dažnai kaupiasi riebūs nešvarumai, galite naudoti indų plovimo skystį, kuris nepakenks jų struktūrai. Kad nesubraižytumėte laminuotos ar lakuotos dangos, naudokite minkštąją kempinėlės ar medvilninio audinio pusę. Virtuvės maišytuvams ir kriauklėms valyti reikalingos panašios atsargumo priemonės. Matomas ant paviršių susikaupusias kalkių nuosėdas geriausia valyti švelniu vandens ir valymo priemonės tirpalu. Esant kietoms, sunkiai pašalinamoms nuosėdoms, naudokite actu suvilgytą marlę. Palikite ją ant purvinų dalių nuo vienos iki dviejų valandų. Praėjus šiam laikui, dėmės turėtų lengvai nusivalyti.

Kalėdinis valymas iš tiesų yra daug laiko reikalaujanti užduotis - norime mes to ar ne. Tačiau šia užduotimi geriau pasirūpinti anksčiau, nei vėliau, kad prieš Kalėdas namuose būtų garantuota rami nuotaika.

Tas šviežiai iškeptų skanėstų kvapas

Žinoma, šventiniu laikotarpiu neturėtų trūkti bendro mielo šeimyniško kūrybinio laiko virtuvėje. Saldaus karšto šokolado, šilto kalėdinio vyno su kalėdiniais prieskoniais paruošimas, Kalėdų Seneliui skirtų sausainių kepimas bei kitų šventinių desertų paruošimas pradžiugins visus. Naminiai skanėstai taip pat gali būti nuostabios šventinės dovanos.

Atrodai gerai - jautiesi gerai!

Tai paskutinis žingsnis, padėsiantis prisišaukti tikrą kalėdinę dvasią ir ja mėgautis. Tačiau norint tai padaryti, reikia jaustis ypatingai. Apranga šioje vietoje labai svarbu. Išvalius namus, išsiurbus dulkes, išdžiovinus, išlyginus ir sulanksčius skalbinius, metas apsivilkti geriausius drabužius ir atrodyti puikiai. O laimė ateis natūraliai.

Net ir pačios bjauriausios dėmės nesugadins kalėdinės dvasios, ypač jeigu turite „Gorenje WaveActive“ skalbimo mašiną. Šios skalbimo mašinos naudoja unikalią „IonTech“ technologiją, kuri švelniausiai prižiūri net sunkiausias dėmes. Naudojant natūralaus jonizavimo proceso galią, geriausi skalbimo rezultatai užtikrinami be aukštų temperatūrų, papildomų chemikalų, minkštiklių ar kitų dirginančių medžiagų. Tokiu būdu išvengiama kalkių nuosėdų, o dėl to ilgėja skalbimo mašinos tarnavimo laikas. Taigi galite skirti laiko tam, kas svarbu.

Pasimėgaukite šventėmis.

„Gorenje WaveActive“ skalbimo mašinos visą nešvarų darbą atlieka efektyviai, lengvai ir aplinkai draugišku būdu.

„WaveActive“ skalbimo funkcijos apima pažangiausias valymo technologijas:

  • Unikalaus dizaino būgnas su specialiomis bangos formos 3D briaunomis švelniausiam drabužių apdorojimui.
  • „IonTech“ technologijos dėka jonų galia panaudojama optimaliems skalbimo rezulatams užtikrinti.
  • „SteamTech“ efektyviai drėkina ir skaido purvą.


Jums gali patikti: