Valymas

Nuo įkyrių vabzdžių iki guminių pirštinių. Kam kelias valandas žongliruoti krabų uodegomis ar vargti ruošiant pačią ekstravagantiškiausią žuvienę - jei paskui ją patiekti teks ant stalo, knibždėte knibždančio skruzdėlėmis? Kam rodyti triukus su egzotišku mango šerbetu, jei vienintelis dalykas, kurį svečiai prisimins, tai nemalonus kvapas, tvyrantis jūsų šaldytuve.

Palaikyti virtuvėje švarą - gana sunkus uždavinys. Tarkime, jūs valote grindis ir sukeliate dulkių debesį, kuris pasklinda po visą virtuvę, vietoj to, kad atsidurtų šiukšlių dėžėje. Skruzdėlių naikinimui tenka naudoti nuodingas medžiagas, kurios kartu sunaikina ir dalelę virtuvės.

Kaip, valant virtuvės grindis, nesukelti dulkių

Paslaptis gali slypėti arbatos puo-
Arbata yra naudinga, o ypač alergiškiems dulkėms žmonėms arba tiems, kurie tiesiog nori atsikratyti dulkių ir neleisti joms pasklisti po visą kambarį. Galite pasinaudoti senu patarimu: ant medinių grindų paskleiskite drėgnus arbatlapius, jie pritrauks dulkes ir jūs išvengsite nemalonaus dulkių sūkurio.
Šiek tiek apie šluotas
Virtuvės šluotą taip pat reikia valyti. Nuplaukite ją muiluotu vandeniu ir leiskite išdžiūti, pastatę šereliais į viršų. Galite pakabinti ją duše, kad nuvarvėtų. Šluotą geriau laikyti pakabintą, nes pastačius ją ant žemės, gali susilamdyti šereliai.
Papuoškite spintelę mėta
Jei virtuvės spintelėse knibždėte knibžda skruzdėlės, tai gali reikšti pavasarį. Ką daryti? Skruzdžių naikinimui galite panaudoti pesticidus, tačiau nuodai gali pakenkti spintelėje laikomiems maisto produktams, namų augintiniams arba net vaikams. Prieš naudodami skruzdžių naikinimui skirtas medžiagas, būtinai atidžiai perskaitykite tai, kas rašoma etiketėje. Tačiau galite išbandyti ir kitą būdą: virtuvės spintelėje kabanti džiovintos mėtos šakelė puikiai atbaidys skruzdes.
Skruzdėlės
Skruzdės yra kenkėjai, nors po vieną jos retai pridaro tikros žalos. Tačiau jos puikiai susikalba. Jei viena skruzdėlė suranda tinkamo maisto, prie jo greit susirenka ir kitos skruzdės.

Kaip apsaugoti šaldytuvą nuo blogo kvapo

Panaudokite kavos miltelius
Jeigu jūsų šaldytuve tvyro blogas kvapas, tiesiog įdėkite dubenį su kavos milteliais (išimtais iš kavos virimo aparato) į šaldytuvą. Po kurio laiko nemalonus kvapas pranyks. Tačiau išvalyti šaldytuvą taip pat būtų naudinga. Sumaišykite dangtelį dezinfekavimo priemonės su litru vandens. Nuplaukite ir nuvalykite visas nemetalines šaldytuvo dalis tokiu mišiniu: 1 dangtelis dezinfekavimo priemonės ir 1 litras vandens.
Šaldytuvo fi ltras
Ar norite, jog jūsų šaldytuve nebūtų blogo kvapo? Pasirinkite Gorenje šaldytuvą su FRESH’n’COOL (angl.: šviežias ir vėsus) fi ltru, kuris pašalina nemalonius kvapus. Filtrą lengvą naudoti ir jis efektyviai veikia net iki trijų mėnesių.

Kaip atsikratyti blogo kvapo šaldytuve, kai kavos milteliai nebepadeda

Ištrinkite šaldytuvą varške

Net ir išvalius, jūsų šaldytuve liko nemalonus kvapas? Tuomet atėjo laikas išbandyti varškę. Štai ką turite padaryti:

  1. visų pirma išvalykite šaldytuvą;
  2. išplaukite šaldytuvą kempinėle su šiek tiek indų ploviklio;
  3. popieriniu rankšluosčiu ištrinkite šaldytuvo vidų varške;
  4. atsargiai atgal sudėkite lentynas ir maistą. Varškę palaikykite per naktį. Kitą dieną vėl ištuštinkite šaldytuvą ir nuplaukite varškę;
  5. mėgaukitės gaiviu šaldytuvo kvapu.
Antibakterinė danga
Bakterijų yra visur, kur yra maisto. Štai kodėl Gorenje šaldytuvuose yra antibakterinė apsauga. Speciali sidabru padengta medžiaga neleidžia bakterijoms veistis ant jūsų šaldytuvo sienelių.

Kaip valyti šaldiklį

Prisiminkite šį patarimą
Šaldiklio valymui geriausia naudoti paprasčiausią indo plovimo priemonę. Šaldiklio išorei nuvalyti taip pat tiks indų ploviklio ir vandens mišinys. Plastikui ir lakuotiems paviršiams nenaudokite šveitimo miltelių, tirpiklių ar specialių valiklių, skirtų nerūdijančiam plienui. Tokios priemonės gali pažeisti jautrų paviršių. Šaldiklio vidų valykite šiltu vandeniu sumaišytu su 1-2 šaukštais acto.
Nepamirškite atitirpinti
Jei šaldiklyje yra ledo, turite jį atitirpinti. Jei turite Gorenje „No Frost“ šaldiklį, viskas, ką reikia padaryti, tai, prieš jį valant, išjungti iš elektros lizdo. Jei jūsų šaldiklis paprastas, tuomet turėsite atitirpinti ledą, o tai užtruks keletą valandų...

Kaip panaikinti nemalonų kvapą stiklainiuose

Padėkite juos į šaldytuvą
Stiklainiai su dangteliais gali būti lengvai panaudojami įvairių produktų laikymui (varžteliams, adatoms ar sagoms). Tačiau kartais nemalonus stiklainiuose tvyrantis kvapas gali sugadinti jūsų sumanymą. Tačiau yra išeitis: atsukite stiklainį, išvalykite ir padėkite tiek dangtelį, tiek stiklainį į šaldytuvą. Palikite jį parai. Blogas kvapas dings ir jūs galėsite panaudoti stiklainį įvairiems niekučiams sudėti.
Neužtenka vietos?
Įvairių smulkių daiktelių laikymui galite panaudoti stiklainius, užsukamais dangteliais. Tiesiog prisukite varžteliais stiklainio dangtelį prie lubų. Na štai! Atsirado vietos įvairiems niekučiams.

Kaip lengvai išvalyti virtuvės stalčius

Panaudokite nailonines kojines
Galbūt klausiate savęs, ką bendo nailoninės kojinėsturi su valymu? Atsakymas yra paprastas.Jei norite išvalyti stalčius, neišimdami iš jų daiktų, uždenkite dulkių siurblio angą nailono kojine ir išsiurbkite stalčių. Taip susiurbsite tik dulkes, neįtraukdami jokio daikto, gulinčio stalčiuje. Tokiu pat būdu išsiurbsite ir žaislų lentynas.
Kondensatorius
Šaldytuvo kondensatorius visada turi būti švarus ir neapdulkėjęs. Nuvalykite jį minkštu šepetėliu ar nusiurbkite nuo jo dulkes siurbliu.

Kaip švariai nublizginti stiklines lentynas

Nupoliruokite jas citrina
Stiklas tampa vis populiaresnis. Stikliniai stalai, stiklinės lentynos, stiklinės durys... Bet stiklo valymas atima daug laiko. Valant jį su skudurėliu, pasilieka ruoželiai. Todėl pasinaudokite šiuo patarimu: ant stiklo išspauskite šiek tiek citrinos sulčių ir nuvalykite popieriumi. Jūsų stiklinis staliukas tiesiog spindės.
Erzina musės?

Pakabinkite lange citrinos žievelę. Taip atbaidysite muses.

Kaip pašalinti kalkių nuosėdas

Naudokite vatos gabalėlį
Ar jus erzina kalkių nuosėdos kriauklėje? Nusipirkite paprasto acto, pamerkite jame vatos gabalėlius ir uždėkite juos ant kalkių nuosėdų. Laikykite per naktį. Kitą dieną vatos gabalėlius nuimkite ir štai rezultatas! Kalkių nuosėdos dingo.
Valykite šaldytuvą vatos gabalėliu
Griovelyje po vėsinimo elementu kitoje šaldytuvo ar šaldiklio pusėje susirenka susikondensavęs vanduo. Todėl griovelis visada turi būti švarus. Valykite jį dantų krapštuku arba vatos gabalėliu.

Kaip nuvalyti burokėlių sulčių paliktas dėmes

Patrinkite rankas citrina
Nėra nieko skaniau, kaip namuose paruošti burokėliai, tačiau kokią netvarką jie sukelia..Ir dar tos raudonos rankos... Ka daryti? Paimkite pusę citrinos ir ja patrinkite rankas. Jūsų pirštai vėl bus švarūs ir kvepės citrina.
Morkų sulčių dėmės
Jei tarkuotos morkos išmargina jūsų baltą dubenį oranžiniais ruoželiais, nepanikuokite. Paimkite šiek tiek kepimo aliejaus, įpilkite jo į dubenį ir patrinkite. Dubuo ir vėl kaip naujas.