Drabužinė

Ne visuomet kaina atspindi kokybę. Štai dėl ko pasirinkti ypač sunku, todėl rekomenduojame, ypač vyriškos giminės pirkėjams, atidžiai apžiūrėti priežiūros etiketę ir audinio kokybę – tik tada matuotis drabužį arba atsiskaityti kreditine kortele.

Kaip sako išmintingi žmonės: „nespręskite apie knygą iš jos viršelio”. Ir ši išmintis ypač vertinga, kai perkame drabužius. Kas, jei jūsų kokybės supratimas nepasikeitė nuo pirmųjų drabužių pasisiuvimo pradinėje mokykloje, pvz.: amatų būrelyje. Arba dar blogiau, tai gali būti kenksminga jūsų sveikatai ir aplinkai. Ko tada reikėtų ieškoti? Kaip atpažinti gerą daiktą? Ir ko vengti? Tolimesniuose puslapiuose rasite atsakymus į šiuos klausimus.

Šeima turėtų būti nesuglamžytais drabužiais prieš pateikiant maistą

Pabandykite sugniaužti saują audinio

Ar tai skamba kaip girdėta? Pats laikas sudaryti metinę šeimos sąjungą. Atėjo laikas pastabiems giminaičiams parodyti, kokie puikūs jūsų namai ir puikių manierų vaikai, šviežiai išlyginti drabužiai juose. O ne! Net prieš patiekiant užkandžius, šeima susėda reikiamoje vietoje. Tačiau suglamžytais drabužiais! Ir susierzinę prie pietų stalo pradedate žymiai greičiau senti. O ką galėjote pakeisti? Įsigyti nesiglamžančius drabužius (specialiai chemiškai apdorotus). Parduotuvėje išbandykite paprasčiausią testą: suglamžykite drabužio medžiagą ir pažiūrėkite, ar ji smarkiai glamžosi, ir tik tada spręskite, ar šį drabužį dėti į pirkinių krepšį. Jei drabužis glamžosi, paprasčiausiai jo nepirkite.

Nesiglamžantys drabužiai – nesiglamžo

Pasaulis kartais toks neteisingas. Juk ir nesiglamžantys drabužiai gali glamžytis. Tad imkitės reikiamų apsaugos priemonių. „Gorenje“ skalbimo mašiną nustatykite skalbti tokio tipo drabužius. Kai tik bus baigtas skalbimo procesas, pakabinkite skalbinius džiūti, kai jie dar drėgni. Po skalbimo nesiglamžymo programa drabužius lyginti žymiai lengviau – jei tik tai reikia daryti.

Kaip užtikrinti, kad dėvėtumėte tarsi ką tik įsigytus drabužius

Patikrinkite, ar drabužis turi būti valomas sausai

Nenorėdami nieko įžeisti vis viena turime priminti, kad kai dvikojės x chromosomų būtybės eina prekintis, praktiškumas ne visuomet lemiantis faktorius. Mados kryptys, įvaizdis ir jūsų atrodymas kitiems yra žymiai svarbesnis nei drabužio priežiūros etiketė. Ir koks viso to rezultatas? Moteris grįžta namo su kitu labai madingu drabužiu, kuris reikalauja išskirtinai sudėtingo valymo – tuo pačiu pasmerkdama jį gulėti drabužių krepšio dugne. Ką ji turėtų iš to pasimokyti (juk Roma taip pat nebuvo pastatyta per dieną)? Prieš išbandydami ant savęs patikrinkite priežiūros etiketę.

Sausas valymas 1845

Legenda pasakoja, kaip sausas valymas išsivystė į pramonę, kai Frenchman Jean- Baptiste Jolly pastebėjo, kad kamparas išvalė dėmes iš staltiesės, apvarvintos žibalinės lempos alyva. Nesvarbu, ar ši legenda yra 100 procentų tikra, faktas tas, kad Jolly Paryžiuje 1845 metais atidarė sauso valymo gamyklą.

Kaip neįsigyti besiglamžančių drabužių

Pirkite lateksinius

Medvilniniai marškinėliai, medvilniniai marškinėliai, marškinėliai, medvilnė, medvilnė, medviln., mdvl., Medvilniai drabužiai skalbiami dažniausiai susiglamžo lygiai kaip lininiai, šilkiniai, iš viskozės ir kito natūralaus pluošto. Todėl jei norite išvengti susiglamžymo, galite išbandyti du dalykus: 1 Įsigyti poliesterio, nailono, latekso, akrilo, poliamido arba kito dirbtinio pluošto drabužių arba 2 pirkti didesnio dydžio nei jums tinkami drabužius, kad atsirastų glamžymosi vietos. Jei tiksliai nežinote, kokio pluošto: medvilnės ar latekso, pėdkelnes turite rankoje, tai patikrinkite jų etiketėje arbar paprasčiausiai paklauskite pardavėjo...

Dar nepriaugote svorio

Daugelis natūralaus pluošto audinių skalbimo metu glamžosi. O rizika, kad kai kurie drabužiai iš L dydžio pavirs į M – dar didesnė nei glamžymasis, jei drabužius skalbsite per aukštoje temperatūroje. O jei dar drėgnus skalbinius kur nors netvarkingai suversite – tai bus puiki proga jiems dar labiau susiglamžyti. Taigi, giliai įkvėpkite. Mažesni drabužiai jokiais būdais nereiškia, kad sustorėjote. Tai gali reikšti, kad jūsų drabužiai susitraukė.

Kaip į krepšį neįmesti dažančių šliaužtinių

Žinokite apie PVC

Padidėjusi šeima reiškia, kad atsiras daugiau mažo dydžio drabužių. Tačiau būkite kritiški, kai juos perkate. Plastikinis įspaustas meškutis ant patraukliausių vaikiškų šliaužtinukų pagamintas iš PVC, todėl šią aplinkaciją gali suminkštinti ftalatai (tiek pat nuodingi kaip ir skamba jų pavadinimas). Ftalatai gali sukelti vėžį ir odos sudirgimus. Tačiau kaip bebūtų gaila, labai sunku atskirti audinius su įspausta PVC arba be jos. Praktika rodo, kad galite pasirinkti drabužius su siuviniais arba piešinį primenačiomis atspaustų dažų aplikacijomis. Parduotuvėje galite paprašyti rasti drabužių su PVC spaudiniais, tada palyginti ir nuspręsti, ar verta juos pirkti.

PVC nuo galvos iki kojų pirštų

PVC spaudiniai dažniausiai spaudžiami ant marškinėlių, sportinių nertinių, vaikiškų drabužėlių ir darbo rūbų. Tai dar vadinama plastisoliu arba šilkografija. Net guminiai taškeliai ant vaikiškų kojinių pėdelių, kad vaikai nepaslystų, gali būti iš PVC.

Kaip apsaugoti maudymosi kostiumėlį nuo išblukimo saulėje

Blankesnė raudona ir mėlyna

Jei norite, kad maudymosi kostiumėlio spalvos išliktų neišblukusios ilgiau nei kelias vasaros dienas, išklausykite trumpą chemijos pamokėlę. Saulės spinduliuojami ultravioletiniai spinduliai tokie energijos „užtaisai“, kad gali lengvai nutraukti cheminius ryšius. Raudona ir mėlyna spalva ypatingai pažeidžiama, nes absorbuoja daugiausiai ultravioletinių spindulių. Ką tai reiškia? Kai ultravioletiniai spinduliai patenka ant mėlynų ir raudonų drabužių, jie suardo medžiagos molekules. Audinys daugiau taip neatspindi šviesos, todėl mes matome blunkančias spalvas. Todėl jei dievinate Amerikos vėliavą, turėtumėte palaukti ir įspausti ją ant nertinio.

Išplaukite cheminius dažiklius

Drabužiai dažomi dažikliais, kuriuose gali būti sunkiųjų metalų, pvz.: švino, chromo, alavo ir nikelio, kuris gali būti kenksmingas aplinkai ir kelti alergijas. Rekomenduojama prieš dėvint keliskart išplauti drabužius ir net maudymosi kostiumus. Kokybiški drabužiai paprastai nebūna ryškių spalvų, išskyrus medvilninius, kurie beveik visuomet nublunka.

Kaip užtikrinti, kad futbolo marškinėliai išliktų tokios pat formos po skalbimo

Patikrinkite sukirpimą

Gudrus moteriškas audinių testas gali pasirodyti ne pats svarbiausias stovint puikiame Džersio futbolo stadione su alumi vienoje rankoje, o kita iškėlus didįjį pirštą su puta. Tačiau jei norite, kad marškinėliai ilgai išliktų (žiūrėk, sūnau, šituos marškinėlius tavo senelis pirko tais metais, kai mes laimėjome pirmąjį čempionatą – dabar jie tavo), tada svarbu dar apžiūrėti, kaip ši medžiaga kirpta. Ilgos kelnės, marškinėliai ir panašūs drabužiai turi būti sukerpami išilgai audinio pluoštui. Kitaip skalbiami marškinėliai praras savo formą.

Išvirkščiai

Marškinėliai buvo dėvimi kaip apatinis drabužis, tačiau po Antrojo Pasaulinio karo jie tapo įprastiniu išoriniu drabužiu. Tačiau tik iš dalies. 50–aisiais James Dean šokiravo publiką, kai suvaidino vilkėdamas marškinėlius. O iš kur amerikietiškai vadinami „T-shirt“ marškinėliai gavo šį pavadinimą? Daugelis galvoja, kad dėl jų T raidės formos.

Kaip išvengti ir neįsigyti drabužių su toksinais

Pasikliaukite uosle
Moterys dažniausiai puikiai „užuodžia“ išpardavimus. Ir kažkokiu būdu ta pačia uosle sugeba išsirinkti drabužius, kuriuose nėra sveikatai žalą darančių chemikalų. Ar tikrai chemikalai užsiuodžia? Ar jie kvepia kvepalais, kurie papildo chemikalų kvapą ir leidžia juos atskirti? Kyla grėsmė, kad drabužiuose yra chemikalų pėdsakai (pesticidų, sunkiųjų metalų, dažų, minkštiklių, konservantų – kaip bebūtų gaila, bet tai tiesa). Prisilietę prie odos chemikalai gali sukelti alergijas ir vėžį, pažeisti organus arba jūsų hormonų
Geriau prakaitas nei nuodai

Aktyviai dėvimuose drabužiuose gali būti triklozano, apsaugančio nuo prakaito kvapo. Chemikalas kenkia aplinkai ir yra nebūtinas, jei drabužius plaunate nuolat. Drabužio etitekėje nebūna aiškiai nurodyta, ar jame yra triklozano. Tačiau jei yra, jis gali būti vadinamas antibakterine arba antiseptine medžiaga.