Instrukcijos

Iš aplikos visuomet kyla dėmių grėsmė: žiedadulkės, kiaulpienės sultys, žolė, pieštuko linijos, braškių sultys, trinti bananai, šokoladas, lūpų dažai ir kiti dalykai dažniausiai ištepa jūsų drabužius ir sugadina nuotaiką.

Kai judate, padidėja apvarvėjimo, apsitaškymo ir kitokio susitepimo tikimybė. Ar norėtumėte to išvengti? Tada sėdėkite vienoje vietoje tyliai kaip pelytė, sudėkite rankas sterblėje ir liepkite savo mažiesiems šeimos nariams elgtis gražiai, švariai kaip porcelianinėms figūrėlėms. O pagalvokite apie dėmes kaip apie galimybę praturtinti patirtį. Ir sužinoję, kaip jomis atsikratyti, jomis daugiau nebesirūpinsite. Visa tai sužinosite perskaitę kelis puslapius apie dėmes.

Kaip pašalinti gėlių žiedadulkes iš vestuvinės suknelės

Įmerkite– netrinkite

Lelijos gražios. Tačiau ne lelijos su oranžinėmis žiedadulkėmis, kurios ištepa vestuvinę suknelę dar pakeliui prie altoriaus. Vestuvių ritualai sukelia nemažai streso ir galvoje sukasi mintys: nebandyti patrinti!! nenubraukti rankomis!! nesiskolinti jaunojo sėkmės nosinaitės!! Jei bandysite patrinti, pigmentas dar labiau įsigers į audinį. Ir tikrai vargiai rasite žmonių, kurie savo spintoje turėtų atsarginę vestuvinę suknelę. Geriau nusiurbkite! Jei po tokio atsitikimo turite laiko, įsivaizduokite, kad kalbama apie plaunamą šilkinį drabužį – lengvai patapšnokite indų plovimo skysčiu ir palikite 4–6 valandoms. Tada išplaukite aukščiausioje galimoje drabužio skalbimo temperatūroje.

Vakuuminis siurblys? Išvyniokite juostelę

Jei neturite patogaus vakuuminio siurbliuko, galite aplink ranką pasivynioti lipnios juostos. Žinoma, lipnia puse į viršų – tada švelniai priglausti prie audinio ir žiedadulkės prikibs. Juk lipniosios juostos pasiimti žymiai paprasčiau nei nešiotis vakuuminį siurblį.

Kaip iš baltų kelnių pašalinti kiaulpienių sulčių dėmes

Naudokite rudąjį muilą

Kai pražydusios kiaulpienės padengia lauką ir pievas kaip kilimas, sunku tuo nesimėgauti ir nesusigundyti nupinti vainikėlį. Tačiau tai gali būti problematiška. Kiaulpienių sultys tepa, ir baltos kelnės lieka kaip dalmantino dėmėtas kailiukas. Kas dabar? Dėkite rudąjį muilą ant dėmės ir leiskite jam įsgerti per naktį (geriausia palikti plastikiniame maišelyje). Tada nuskuskite rudąjį muilą peiliu, nuvalykite tą vietą drėgnu audeklu ir išplaukite kelnes taip, kaip nurodyta jų etiketėje. Be to, jei drabužis ne iš baltos medvilnės, patapšnokite dėmę tokiu mišiniu: 1 dl vandens, 1 dl išorinio naudojimo alkoholio ir 2 arbatiniai šaukšteliai indų ploviklio skysčio. Tada skalbkite drabužius kaip nurodyta etiketėje.

Dėmių šalinimo ir skausmą malšinančios priemonės

Kaip skirtingose vietovėse bebūtų vadinamos kiaulpienės, jų sultys visuomet tepa, tačiau jos yra puikus natūralus vaistas nuo negalavimų, pvz.: paraudimų ir gumbų. Jei jums įkando uodas arba bitė, nusiskinkite kiaulpienę, išspauskite sultis iš stiebo, užtepkite ant įkandimo vietos ir tik tada ieškokite skausmą malšinančių vaistų.

Kaip iš mažojo Petriuko kelnių klešnės išvalyti asfalto dėmes

Užsitepkite

Savarankiškai nuvažiuoti dviračiu į mokyklą – laimėjimas vaikystėje, tačiau tai ir pirmasis stresas, kai susiduriama su šviesoforais, pravažiuojančiais dviratininkais, pasimetusiais šunimis, per šiukšlių vamzdžius išmetamomis picų dėžėmis. Ir ką gi daro Petriukas, jei netikėtai priartėja prie asfalto darbų ant kampo? Nukrenta. Ir į asfaltą išsitepa savo puikiąsias kelnes. Taigi, ką daryti? Riebalai (aliejus, sviestas arba margarinas) ant kelnių – palikite jas nakčiai plastikiniame maišelyje, kad dėmė gerai sudrėktų. Nugremžkite sviestą, užpilkite truputį indų ploviklio skysčio ant dėmės ir palikite kelioms valandoms. Tada skalbkite drabužį pagal etiketėje nurodytą instrukciją.

Maudymosi kostiumėlis su alyvos dėmėmis

Dervos ir alyva vandenyje palieka dėmes ant maudymosi kostiumėlių. Ką daryti? Kai kurie žmonės šiuos drabužius skalbia šampūnu, tačiau galite išdžiovintą dėmę patrinti sviestu. Po kelių valanadų bandykite išvalyti suminkštėjusią dervą benzinu. Nedideliu benzino kiekiu, kad nepažeistumėte spalvos.

Kaip iš šliaužtinukų išvalyti bananų dėmes

Atgal prie citrinos ir druskos

Tikriausiai druską ir citriną dažniausiai siejate su tekila, tačiau ši kombinacija labai tinka tokioms maisto produktų dėmėms kaip bananai valyti. Už tokios puikios išvaizdos kiauto slypi tikras velniūkštis – kai jis įsivelia į kūdikio drabužinę. Bananų dėmių išvalyti beveik neįmanoma. Tačiau beveik – vertikaliai ant rankšluosčio paguldykite bananais išteptus šliaužtinukus, puse citrinos gerai ištrinkite dėmę (medžiaga turėtų greitai nusispalvinti), užpilkite ploną sluoksnį druskos ir leiskite kelias valandas šiems šliaužtiniams pagulėti maišelyje. Tada skalbkite juos kaip nurodyta etiketėje.

Paliktas jovalas? Kepkite bananų duoną

Jei ne visa bananų tyrė buvo užtepta ant šliaužtinukų, galite jos užsitepti ant duonos ir iškepti puikios ir gražios bananinės duonelės. O kai bananai iškeps – jie tikrai neteps.

Kaip iš gobtuvo išvalyti įkibusią kramtomąją gumą

Dėkite ledą

Daugelis tėvų grąžo rankas, kai pamato, kad jų nekaltas kūdikis užaugo į tinginį paauglį su gobtuvu ant galvos ir kramtomąja guma burnoje – dažniausiai galva ir įstringa gobtuve. Štai ką turėtumėte pasakyti savo paaugliui, kai guma prikimba prie drabužių: „įdėk drabužį į šaldiklį, jei jame yra vietos, arba apdėk dėmę ledais. Palauk. Juk nukrapštyti gumą žymiai lengviau.“ Jei guma visiškai nenusikrapštė, ant tos vietos iš kitos dėmės pusės uždėkite lengvai benzinu sudrėkintą medvilnės gabalėlį. Kai dėmė suminkštės, atsargiai ją patrinkite benzinu. Tada skalbkite drabužį kaip įprasta.

Negalima kramtyti

Kai kramtomoji guma spjaudoma gatvėse, ji lengvai prikimba prie ant dangos ir labai sunkiai nuvaloma. Kadangi ji teršia, negalima gumos kramtyti Sigapūro gatvėse. Tačiau šiuo metu leidžiama kramtyti nikotino kramtomąją gumą.

Ką daryti, kai ant vilnonio megztinio užvarva žvakės vaško

Nusiraminkite

Žvakių vaškas turėtų raminti, net jei jo užtiško ant mėgstamiausio kūrinio – ilgaplaukio nertinio su šiaurės elnių piešiniu priekyje. Net jei šį nertinį numegzti truko visą žiemos sezoną, nereikėtų panikuoti. Nesiraukite plaukų arba nepešiokite nertinio (išpešite ne tik vašką, bet paties audinio kuokštus). Išimkite vašką gražiai ir nesunkiai įdėję vilnonį drabužį į plastikinį maišelį. Uždarykite jį ir įdėkite drabužį su maišeliu į šaldiklį. Po poros valandų vaškas turėtų iškristi. Jei ne, ant dėmės uždėkite popierinį rankšluostį arba kavos filtrą ir lyginkite. Tada plaukite drabužį pagal instrukcijas. Atsipalaiduokite.

Erzinanti vilna? Pašadykite

Vilnoniai audiniai gali kelti niežulį. Ką daryti, kai mėgstate minkštus drabužius ant savo kūno? Negi išmesite nemielą drabužį lauk? Ne. Kitą kartą, kai turėsite vilnonį nertinį arbakitą vilnonį drabužį, kuris erzina odą, įdėkite jį į šaldiklį. Po kelių valandų vilna daugiau nekels niežulio.

Kaip pašalinti raudono vyno dėmes ant baltos damaskinės staltiesės

Skalaukite vandeniu

Mes kaip dvikojės būtybės juntame malonumą ne vien skalaudami staltiesę, ant kurio išsipylė raudonas vynas. Paimkite baltą damasko staltiesę. Kai raudonas išsiliejęs vynas sugeriamas, galite jį plauti po tekančiu vandeniu (žinokite, kad pirmiausia dėmę reikia visiškai išplauti). Jei dėmė neišsiplovė (nėra vandens, staltiesė per didelė, per daug įsigėrusi), galite daužtis balto vyno taurėmis. Baltasis vynas neutralizuoja raudoną spalvą, o tada galite skalbti staltiesę įprastiniu būdu. Galima išbandyti ir seną patarimą: įmerkti dėmę į verdantį pieną, o tada skalbti staltiesę beveik virimo temperatūroje 95° C.

Poryt – ei!

Ne viską galite matyti, kai namuose vyksta vakarėlis. Bandykite tai, jei pastebite raudono vynio dėmių ant staltiesės po dienos: dėkite staltiesę į šaldiklį nakčiai, kad raudonas vynas kristalizuotųsi. Išskalbus raudono vyno dėmė išsiplaus. Jei šaldiklio neturite: įmerkite staltiesę į nespalvotą indų ploviklio skystį ir palikite per naktį, tik tada plaukite staltiesę.

Kaip pašalinti lūpų dažų dėmes ant marškinėlių apykaklės

Įmerkite į pieną
Šeimoms su vaikais išvykti iš namų ryte gali būti tikras laimėjimas (kur raktai? žindukas? Klara?? šokoladinis pyragėlis??? išplauti drabužius????!!). Pagaliau tai įvyksta. Po greito atsisveikinimo ir tėčio bučinio su mama, jos mėgstami, skaisčiai blizgantys, nuostabūs kavos spalvos lūpų dažai lieka ant tėčio marškinių apykaklės. Kas dabar? Įmerkite apykaklę į nenugriebtą pieną ir laikykite, kol jis taps lūpų dažų spalvos. Tada ant dėmės pilkite indų ploviklio. Palikite marškinėlius 4 – 6valandoms ir tada skalbkite. Jei vis dar bus likę lūpų dažų spalvos, atsargiai ant sauso audinio dėmės patrinkite alkoholiu.
Kodėl mes bučiuojamės?

Elgesio tyrinėtojai tiki, kad bučiavimo instinktas išlieka nuo kūdykystės, kai žmonių ir beždžionių jaunikliai atkiša lūpas maitintis. O istoriškai? Prieš daug daug metų tikėta, kad žmogaus dvasia yra įkvėpime. Todėl bučinys simbolizuoja dvasinę santuoką.

Kaip pašalinti žolės dėmes ant sportinių kelnių kelių

Glicerinas arba dantų pasta
Kiekvieną sekmadienį nutinka tas pats: mažasis čempionas grįžta iš futbolo ir palieka savo drabužius valandų valandas gremžti ir trinti drabužius nuo žalių žolės dėmių monotoniškai niūniuojant: „sportas sveika, leisiu vaikui sportuoti, sportas sveika, puiku skalbti drabužius“. Pamirškite smegenų plovimą. Ant dėmės užpilkite glicerino ir palikite 10– 15 minučių, tada skalbkite drabužį pagal jo etiketės instrukcijas. Jei glicerino neturite: užtepkite šiek tiek dantų pastos ir skalbkite pagal etiketės instrukcijas.
Apie gliceriną

Glicerinas – tai bespalvis, bekvapis ir drėgmę sugeriantis bei išlaikantis alkoholis, puikiai naikinantis dėmes drabužiuose ir kituose audiniuose. Glicerinas nėra kenksminga sveikatai ar aplinkai medžiaga.

Kaip pašalinti pieštuko žymes ant palaidinės rankovių

Ištrinkite arba išvalykite

Piešiniai kalbantis telefonu – puikus užsiėmimas. Galite sėdėti ir kalbėdama su drauge apie vasaros romaną vilkėdama prašmatniais naujais drabužiais ir piešti žmogeliukus iš lazdelių. Gali būti, kad netyčia užpiešite ant rankovės, o ne popieriaus (jei pasitaikys labai nuobodi draugė arba išgirsite pritrenkiančią naujieną) – čiupkite trintutą. Ištrinkite, ir piešinio nebėra. O jei trintuko neturite, užpilkite šiek tiek indų ploviklio skysčio ir palikite pripieštą drabužį 5–6 valandoms. Tada skalbkite kaip nurodyta etiketės instrukcijoje.

Nubrėžkite liniją

Kai piešiate žaidimo „Klasė“ langelius, spalvota kreida arba aliejinė pastelė gali ištepti drabužius. Šio tipo problemą išspręsti labai paprasta. Patapšnokite dėmes benzinu mirkytu audiniu arba minkštu šepetėliu. Tada skalbkite pagal instrukcijas etiketėje.