Materialer

Pirmadienis: energinga veikli moteris. Trečiadienis: nekalta vasaros mergaitė. Šeštadienis: madingo vakarėlio „paukštytė“. Šiandieninis ypač spartaus tempo gyvenimas reikalauja tinkamo drabužių spintos turinio – be drabužių pintinės būtinos ir teisingos žinios. Kokį drabužį kaip prižiūrėti?

Kažkada drabužiai atliko tik praktinę funkciją – mus sušildyti. Šiandien mes drabužiais suteikiame gyvybės: apsirengiame – nusirengiame. Modernios baldų gamintojų įrengtos drabužinės ir tėvų persiregimų kambariai, kur jų vakai pasimeta. Tai, žinoma, puiku, tačiau problema iškyla tuomet, kai drabužių pintinė perspildo, o jums tenka juos rūšiuoti ir skalbti jų begales. Štai ir klausimas: ar galima šilką skalbti su linu? Ar moterišką apatinį trikotažą galima dėti skalbti karštame vandenyje? Ar vilnoniai audiniai gali nesusivelti? Padėkite, kas galėtų mane išgelbėti??? Tai gali patarimai kituose puslapiuose.

Kaip patikrinti, ar dėvimas drabužis nėra toksinė prekės ženklo klastotė

Smūgis viskozei

Viskozė atrodo toksiška. Sintetinės medžiagos atrodo kaip puikus šilkas arba jauki vilna/medvilnė (priklausomai nuo to, ar yra ilgo ar trumpo pluošto, tačiau šiuo atveju tai nėra labai svarbu). neapsigaukite mikšta išore. Viskozė turi daug privalumų: drabužiai iš jos maloniai mikšti, kaip medvilnė sugeria drėgmę, nebrangūs, nesivelia, puikiai priglunda – viskozės laikas praėjo. Ilgas procesas nuo celiuliozės, natūralių medžiagų (medvilnės šalutinių produktų) iki sintetikos – šiame kelyje naudojama daug toksinių chemikalų priemonių, netinkamų aplinkai.

Viskozė – tai celofano tipas

Viskozės gaminimo procesas buvo atrastas britų mokslininkų Cross, Bevan ir Beadle 1892 metais. Po ilgų cheminių procesų viskozė buvo išskirta gaminti celofaną. 1920 ir 30–aisiais metais viskozė beveik visiškai pakeitė medvilnę apatinių drabužių ir kojinų pramonėje.

Kaip išvengti „nubėgusių“ pėdkelnių ir „netuštinti kišenių“ drabužiams

Skalaukite vandenyje su mikštikliu

Nailonas šiek tiek paradoksalus. Stiprus kaip virvė, plonas kaip popierius. Deja, tai tik vaizdas, kai moteris su smailiakulniais palydima vyriškių su tystančia seile. Apsisaugoti nuo nemalonumų galite dviem būdais: visuomet turėkite atsargines nailono pėdkelnes, jei netyčia užkliūtumėte už kėdės kojos, stalo dugno, nukristų cigaretė, užkliūtumėte už unitazo dangžio, užtrauktuko, perbrauktumėte bato kulnu arba kitu smailiu objektu. Dar pigesnė alternatyva: leiskite nailonui išsimaudyti audinio mikštiklyje, išdžiovinkite ir tik tada pirmą kartą apsimaukite. Galėsite dėvėti tikrai ilgiau – ir sumažinsite biuždeto išlaidų.

Pėdkelnės kaip skalbimo maišeliai

Jei skalbimo mašinoje skalbiate pėdkelnes, turėtumėte naudoti skalbimo maišelį. Jos ilgiau tarnaus ir neįsivels į kitų skalbinių gumulą. Jei maišelio neturite? Patarimas – skalbkite pėdkelnes ir kitus apatinius senose pėdkelnėse.

Kaip tinkamai prižiūrėti moterišką trikotažą

6 patarimai
  1. Visuomet skalbdami skambimo mašina naudokite skambimo maišelį.
  2. Užsekite kilpeles prieš skalbdami, kad kilpelės neprisikabintų prie nėrinių.
  3. Žinokite, kad nėriniams netinkama aukšta temperatūra, jei liemenėlę mirkote.
  4. Naudokite valymo priemones be optinio baliklio – jūsų balta gali virsti geltona.
  5. Liemenėlės formą suteikite, kai ji dar drėgna, ypač jei susiglamžiusi.
  6. Džiaukite per vidurį tarp kaušelių, nes kitaip kitaip išsitampys petnešėlės.
Švelnusis šilkas

Šilkas – tai autentiškai natūralus pluoštas. Štai kodėl taip puikiai ir patogiai jaučiamės, kai jį dėvime ant kūno odos. Tačiau jei šiek tiek pabosta ir išsidraiko – skalaudami įberkite gabalėlį cukraus. Taip šilkui suteiksite formą.

Kaip nestudijuoti priežiūros etiketės ir išvengti baudos kvito peržiūros

Pirkite organinę medvilnę
Ar jūs esate žmogus, kuris neturi kantrybės kruopščiai išanalizuoti drabužių priežiūros etikečių ieškodamas patvarių, nežalingų aplinkai audinių? Nosies tiesumu prie organinės medvilnės. Nors pasirinkimas gan ribotas (maždaug 1 procentas visų medvilninių gaminių), tačiau gausite drabužį, kuris puikiai tinkamas skalbti automatine skalbykle, aukštoje temperatūroje, su visais ingredientais ir skalbimo ir valymo priemonėmis, atlaiko džiovinimą džiovyklėje ir bet kokias lyginimo temperatūras. Be to, šis audinys gaminamas be pesticidų arba dirbtinių trąšų, kurios gali kelti rimtų problemų aplinkai – žmonėms ir gamtai.
Baltasis auksas

JAV pirmoji medvilnės valymo mašina buvo sukurta apie 1790 anglų imigrantų. Šiandien medvilnė pasaulio tekstilės pramonėje užima maždaug 50 procentų bendro naudojimo. Kiekvienais metais visame pasaulyje išgaunami maždaug 25 milijardai kilogramų neapdorotos medvilnės, kurios vertė 20 milijonų dolerių. Štai kodėl nekeista, kad medvinė vadinama „baltuoju auksu“.

Kaip kūną apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių

Dėvėkite "kanapinius"
Kanapė? Ar tai ne tas pats, ką rūkėte 70–aisiais? Aha, tačiau drabužiai iš kanapių labai patogūs, lengvi, pralaidūs orui, sugeriantys drėgmę, keturiskart tvirtesni nei medvilniniai ir lengviau toleruoja skalbimus. Jie dar ir apsaugo kūną nuo saulės spindulių, nes toks pluoštas atsparus UV spinduliams. Ir dar – kanapės auginamos nenaudojant pesticidų, toksinų arba trąšų. Be to, šiam augalui nereikia daug vandens – tai privalumas gamtai. Štai kodėl kanapės vis labiau populiarėja, ypač JAV, kur „Armani“ ir „Patagonia“ iš jų siuva drabužius.
Rūkymas ir kanapės

Rūkoma kanapė – „aka marijuana“ – tai nelegalus rūkalas, nes jo poveikis kaip psichotropinio narkotiko. Tačiau pats kanapės augalas plačiai naudojamas pramonėje dėl savo tvirtumo. Kanapė dažniausiai naudojama plastiko arba popieriaus gamyklose, tačiau bendrovės šio augalo naudojimą plečia dėl jo teigiamo poveikio maiste, kremuose ir šampūnuose.

Kaip išrinkti malonų audinį

Išsirinkite aukšto intelekto koeficiento (IQ) audinį

Drabužis gali būti puošnus. Šiandien audiniai, panašūs į įprastinę medvilnę, vilną, viskozę ir nailoną, ri paslėptų kokybės savybių ir funcionalumo, kuris nepastebimas. Pavyzdžiui: kuo daugiau boksininkas prakaituoja, tuo jis labiau kvepia rožėmis. Pavyzdžiui: kuo pacientui reikia daugiau vaistų, skausmą sumažina drabužiai. Pavyzdžiui: jei ant kelnių kas nors užtykšta, jos automatiškai atmeta purvą ir dėmes. Paaiškinimas: intelektualieji audiniai reaguoja į vartotoją arba aplinką automatiškai.

Mama – kas yra dėmė??

Nanotechnologijų audiniai rinkoje pasirodė nuo 2000 metų, ir toliau tobulinami. Per ateinantį dešimtmetį dizaineriai pakeis mūsų gyvenimo būdą dar intelektualesniais audiniais. Ką gali žinoti? Gali būti, kad knygelė apie dėmes liks tik atsiminimu apie jau praėjusias dienas, kai kažkas tais laikais buvo vadinama dėmėmis...

Kaip užtikrinti gaivų, o ne senų kojinių persigėrusį namų kvapą

Šokinėkite su sidabro nano dalelėmis

Batai reiškia prakaitą, o prakaito kvapas suraukia nosį. Nuo batų atradimo laikų jų kvapas erzina nosį, tačiau dabar šį kvapą namuose galima pašalinti. Vis daugiau bendrovių gamina kitos kartos kojines – bekvapes nano kojines, kurios ir yra intelektualaus produkto pavyzdys. Kojinės impregnuojamos didelėmis sidabro nano dalelėmis, kurios apsaugo nuo bakterijų ir grybelio augimo. Juk tai gudru?

Šiek tiek apie nano technologiją

Nano dalelės – tai labai mažyčiai cheminiai elementai. Nano dalelės kaip termino vartojimas labai dažnas, tačiau dažniausiai juo klasifikuojamos kristalų dalelės (nano kristalai). Plačiausiai žinomas nano dalelių produktas – juoda anglis.