Skalbimo patarimai

Daug kas pasikeitė nuo skalbimo lentų laikų. Skalbimo mašinos taip pat pasikeitė nuo 1960–ųjų. Vėliau pasirodė ir džiovyklės. Šiandien daugelyje namų turime bent vieną iš dviejų minėtų įrenginių. Tačiau patyrusios skalbėjos nepasitiki šiomis mašinomis.

Ką daryti, kai balta staltiesė pagelsta? Ką daryti, kai raudona kojinė nudažė visą patalynę? Kaip sustabdyti spalvų blukimą? Kaip užtikrinti, kad mano spalvoti drabužiai toliau nebluktų? Kiek valymo priemonių reikia turėti? Koks poveikis aplinkai, jei naudojamas virinimo ciklas ir papildomas skalavimas? Ar turėčiau dar kažką žinoti prieš paspausdama paleidimo mygtuką? Skalbėja gali atsakyti į visus klausimus, tačiau jei ją sunku rasti, kai jos reikia, turite kitą alternatyvą: skaitykite.

Kaip baltai atnaujinti pageltusius staltiesės siuvinius

Sukite
Kaip gaila, kai rankomis siuvinėta staltiesė, puikiai tinkanti vasaros iškilmėms, staiga pagelsta ir visa nuberta dėmėmis. Nesijaudinkite, ji vėl gali būti balta. Pirmiausia ją pamerkite į 10 litrų virinto vandens. Į vandenį įpilkite 0,25 dl sodos. Leiskite tirpalui atvėsti; įmerkite staltiesę į tirpalą ir palikite 12 valandų. Tada virinkite: išvirinkite 10 litrų vandens ir 10 arbat. šaukštelių muilo gabalėlių. Kai vandens temperatūra pasieks 60° C – įmerkite staltiesę. Sukite staltiesę apie 20 minučių. Išskalaukite švariu vandeniu 3 kartus (paskutinį kartą su pusiau mineralizuotu vandeniu). Staltiesė vėl bus balta.
Optiškai baltas – optinė apgaulė

Optiniai balikliai – tai tikra apgaulė, kai gelsvai arba pilkšvai balti drabužiai tampa baltesni. Ši iliuzija sukuriama grupės tirpiklių, kurie ir vadinami optiniais balikliais. Tirpalai paverčia kai kuriuos nematomus saulės ultravioletinius spindulius matoma balta trumpesnių šviesos spindulių šviesa.

Kaip skalbti drabužius rankomis

Vadovaukitės plovimo rankomis instrukcijomis
  1. Pasirinkite valymo priemonę pagal audinio tipą ir vadovaukitės dozavimo rekomendacijomis ant pakuotės.
  2. Įpilta valymo priemonė turi visiškai ištirpti vandenyje – tik tada dėkite drabužius, drabužis turi būti įmerktas tirpale visas.
  3. Kelių spalvų drabužius pamerkite vandenyje 10–15 minučių. Baltus ir vienspalvius – 1–2 valandas arba pernakt. Kai kurių lepių audinių, pvz.: šilko, nemirkykite.
  4. Išskalaukite drabužius kelis kartus švariu šiltu vandeniu.
Džiovinimas ant rankšluosčio

Kai kurie vilnoniai drabužiai išlieka geresnės formos, jei džiovinami ant rankšluosčio. Štai kaip tai daroma. Iš mašinos išimkite drabužį, kai buvo išleistas visas galimas vanduo. Sutvarkykite drabužio formą. Paguldykite nertinį ant švaraus, sauso rankšluosčio ir palikite džiūtų kambario temperatūroje.

Kaip išsaugoti švarius drabužius, kuriuos jie dėvi įvairiomis oro sąlygomis

Leiskite žieminiam kombinezonui vartytis

Purvo vonios, snieguotos kalvelės ir balutės visuomet išskirtinai patrauklios vaikučiams. Problemų atsiranda tada, kai žieminis kombinezonas praranda atsparumą vandeniui ir drėgmei (taip, tai nutinka, kai šiuos drabužius skalbiame dažniau nei jie skirti skalbti). Kas tada? Po skalbimo žieminiam kkombinezonui suteikite malonumą džiovintis džiovyklėje, jei tik tai leidžia jo priežiūros etiketė. Žieminis kombinezonas iš naujo atgaus savo atsparumo savybes ir mažieji vėl galės laisvai šliaužioti. Nepakanka? Įsigykite vandeniui atsparių produktų ir juos įpilkite prieš skalbdami.

Mirkymas

Kai mažieji grįžta namo labai nešvariais išoriniais drabužiais, praktiškai turėtumėte pirmiau šiuos sklbinius skalauti išankstinio skalbimo programa „Gorenje“ mašinoje. Šio skalbimo ciklo metu drabužiai išmirkomi 40 minučių, o būgnas sukamas dar prieš pasirenkant skalbimo programą. Taip nereikės dukart skalbti drabužių, kad jie būtų švarūs.

Kaip išvengti rožinės spalvos blukimo pačiu ekologiškiausiu būdu

Virinkite su citrina

Ne visuomet būtina naudoti tokius aštrius tirpiklius kaip baliklį. Pakanka citrinos, nes ji taip pat efektinga ir žymiai švelnesnė tiek aplinkai, tiek sveikatai, mat ji nenuodinga įkvėpti. Jei kitą kartą balta kojinė įstrigs tarp raudonų drabužių, darykite taip: virinkite kojinę puode kartu su dviem citrinos riekelėm. Citrina natūralus baliklis.

Rožinis nailonas?

Nuplaukite nailono spalvų perteklių: įmerkite į 6 arbat. šaukštelių indų plovimo muilo, 3 arbat. šaukštelių ir 5 litrų labai šilto vandens tirpalą. Leiskite atvėsti tirpalui kambario temperatūroje, tada įmerkite nailono drabužį ir palikite mažiausiai 1/2 valandos.

Kaip apsaugoti spalvotus drabužius nuo blukimo

Skalbkite sūriame vandenyje

Drabužių plovimas ir dėvėjimas gali būti gana sudėtingas, jei drabužių spalvos blunka, dėl ko drabužiai atrdodo susidėvėję, nors tebėra nauji. Ką daryti? 1 Meskite burtus ir pasiteisinkite, kodėl vėl einate į parduotuvę, arba 2 vadovaukitės perspėjimais. Kaip sako senas skalbimo patarimas, galite išsaugoti drabužių spalvą prieš pirmąjį plovimą įmerkę juos į šaltą sūrų vandenį. Išnaudokite druską vandenyje.

Druska yra universali

Druską galima naudoti įvairiais tikslais. Grilyje (druska ant anglių kelia mažiau dūmų, o anglys dega ilgiau). Gėlėms (šviežiai nuskintos gėlės ilgiau laikosi, kai į vandenį įberiama druskos). Su kiaušiniais (virkite sūriame vandenyje, tada kiaušinius lengviau lutpi).

Kaip apsaugoti veliūrines drabužių detales, kad jos neapsiveltų

Mažiau rankų darbo

Priklausomai nuo to, ar veliūras tvirtas ar ne, jis priskiriamas gležnų audinių kategorijai. O gležnus reiškia atsargią priežiūrą. Išbandykite tai, kai veliūro švarkeliui prireiks pasisukti skalbyklės būgne: išverskite jį į blogąją pusę; nes kai išverčiate, apsaugote veliūro paviršių nuo pūkavimosi ir dėvėjimosi. Kai toks audinys patenka su kitais drabužiais, jam gali tekti patirti ilgą kelionę – suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis, suktis ir suktis.

Įsielektrino staltiesė?

Jeigu norite, kad aksominis audinys nesielektrintų, plaudami įpilkite audinių minkštiklio. Tai pašalins audinyje atsiradusį statinį elektros kruvį. Jeigu prieš pirmą kartą naudodami gaminį jo neskalbiate, apipurkškite jį audinių minkštiklio ir vandens mišiniu. Niekada nedžiovinkite aksominių audinių džiovyklėje.