Pakelkite energijos taupymą savo virtuvėje į aukštesnį lygį

Daugeliui iš mūsų elektra yra savaime suprantamas dalykas, tačiau gavę dideles sąskaitas už elektrą, neretai kiekvienas kilstelime antakius. Pastaraisiais mėnesiais dauguma iš mūsų dirbo ir gyveno namuose, dėl to sąskaitos už elektrą kilo į naujas aukštumas. O ką pasakytumėte, jeigu šią tendenciją pavyktų pasukti į kitą pusę ir paversti namus energija taupančia vieta?

Visų pirma, išsiaiškinkim vieną dalyką: norint mokėti mažiau, iš pradžių nereikia sumokėti daugiau. Be abejo, modernūs buitiniai prietaisai iš esmės taupiau vartoja energiją, tačiau mažesnį energijos suvartojimą galima užtikrinti ir esamuose įrenginiuose. Svarbiausia yra permąstyti kai kuriuos senus įpročius. Taigi, jeigu jūsų turimi prietaisai nėra iš praėjusio dešimtmečio, naudodamiesi toliau pateiktais patarimais turėtumėte sugebėti bent šiek tiek sumažinti suvartojimą.

Mūsų namuose sunaudojama maždaug ketvirtadalis visos planetos elektros energijos. ji naudojama maisto gamybai, šildymui, karšto vandens pašildymui, kompiuteriams ir televizoriaus žiūrėjimui. Norėdami sumažinti energijos suvartojimą, pirmiausia norėtumėte atkreipti dėmesį į daiktus, kurie sunaudoja daugiau energijos, pvz.: šildymą ir karštą vandenį. Išmanesnis šildymo valdymas ir ekologiško karšto vandens šildytuvo režimo naudojimas turėtų padėti.

Dar yra virtuvė. didžioji dalis su virtuve ir maisto gaminimu susijusių veiklų apima šildymą – orkaitėse ir ant kaitlenčių, ir šaldymą – šaldytuvai, šaldikliai. Tad nenuostabu, kad trečdalis visos namuose sunaudojamos energijos sunaudojama virtuvėje. Ne paslaptis, kad dauguma virtuvės prietaisų naudoja elektros energiją. It taip, jūs vis tiek galite pakeisti tai, kaip ji naudojama.

Energijos taupymo gudrybės ir patarimai

Jeigu jūs praleidote pirmąjį žingsnį, kuriame pirmiausia rekomenduojama rinktis energiją taupančius produktus, atkreipkite dėmesį į visus tolesnius punktus Pastarąjį dešimtmetį namų apyvokos prietaisai didėjo. Didesni šaldytuvai-šaldikliai, skalbimo mašinų būgnai ir televizoriai dalį galimo energijos taupymo tiesiog panaikino. Savaime suprantama, vieno žmogaus poreikiai skiriasi nuo dviejų žmonių ar keturių asmenų šeimos poreikių. Todėl naudokite savo poreikius atitinkančio dydžio prietaisus.

Labiausiai energiją taupantis prietaisas yra išjungtas prietaisas. Be abejonės, šaldytuvo visiškai išjungti nepavyks, tačiau atminkite, kad budėjimo režimu veikiančios mikrobangų krosnelės, elektrinės orkaitės, skalbyklės, indaplovės ir telefonų ar nešiojamųjų kompiuterių įkrovikliai naudoja tam tikrą kiekį energijos. Todėl pasistenkite įprasti šiuos įrenginius atjungti nuo elektros tinklo, kai jų nebenaudojate ilgesnį laiką.

Šaldytuve taip pat yra nemažai būdų sutaupyti. Į šaldytuvą ar šaldiklį niekada nedėkite karšto maisto. Pirma, leiskite jam atvėsti. Gera įprotis yra pagalvoti prieš darant. Kalbant apie šaldytuvą, šis posakis reiškia: pagalvokite, prieš atidarydami šaldytuvo dureles ir laikykite dureles atidarytas kuo trumpiau. „Gorenje“ šioje srityje žengė gan didelį žingsnį į priekį. Mūsų naudojamas „AdaptTech“ sprendimas buvo sukurtas tam, kad šaldytuve palaikytų pastovią temperatūrą, nepriklausomai nuo to, kaip dažnai atidaromos jo durelės. Šaldytuvas perorganizuoja jūsų įpročius (t.y. nuolat stebi tai, kaip jūs jį naudojate) ir sureguliuoja temperatūrą, tokiu būdu mažindamas energijos sąnaudas. O jei planuojate kurį laiką nebūti namuose, pasinaudokite „EcoMode“ režimu, kurį įjungus, šaldytuvas ima veikti energijos taupymo režimu, kadangi durelių niekas nedarinėja.

Panašus patarimas kaip ir „nedarinėk durų, jei nereikia” galioja ir orkaitėms: neatidarinėkite durelių, jei to daryti nereikia. Atidarius dureles, įrenginys sunaudos daugiau energijos, kadangi turės kompensuoti atidarymo metu išleistą šilumą. Ji įmanoma, tikrinkite maistą pro durelių stiklą.

Protingiau pažvelgę į šildomus dalykus (maistą ar vandenį), galėsite sutaupyti nemažai energijos. Galbūt vietoje tradicinės dujinės ar elektrinės viryklės norėsite panaudoti mikrobangų krosnelę, ypač jei šildote nedidelį kiekį maisto.

Šildykite vandenį virdulyje, o ne ant viryklės. Be to, naudokite tik tiek vandens, kiek jums reikia – bet koks papildomas kiekis pareikalaus daugiau laiko ir energijos.

Dangčius puodai turi ne be reikalo – visuomet uždenkite puodus ir keptuves. Šildant maistą uždengtame puode ar keptuvėje reikės mažiau energijos. Taip pat šilumą rekomenduojame išjungti, likus porai minučių iki maistas bus visiškai išviręs, ypač jei naudojama elektrinė kaitlentę, nes ji kurį laiką vėsta (todėl maistas gali toliau virti).

Dalintis:

Jums taip pat gali patikt