Kaip neleisti skalbinių krūvoms jūsų nugalėti?

Skalbimas – tai pasaka be galo. Rūšiavimas. Skalbimas. Džiovinimas. Lyginimas. Išdėliojimas į spintas. O kitą dieną vėl viskas iš naujo. Nenuostabu, kad taip sunku išlaikyti tempą! Čia pateiksime keletą patarimų, kaip rūpintis skalbiniais, kad skalbinių krepšys nevirstų skalbinių monstru!

1. Planuokite būti namuose, pasibaigus skalbimo ciklui.

Jei tik įmanoma, skalbinius perkraukite į džiovyklę, vos tik pasibaigus skalbimo ciklui. Priešingu atveju rizikuojate iš skalbyklės išsiimti nemaloniai kvepiančius skalbinius arba iš viso pamiršti, jog skalbėte, ir kitą kartą atėję skalbti, rasti nemalonią staigmeną. Jei pasibaigus skalbimui nebūsite namuose, galite nusistatyti priminimą mobiliajame telefone, kad skalbiniai per ilgai neužsibūtų skalbyklėje.

2. Paskirkite atsakingą asmenį.

Komandinis darbas pildo svajones ir puikai tiks skalbiant. Norint įtraukti visą šeimą, iš pradžių gali prireikti šiek tiek pamokų, tačiau galų gale bus visiškai verta. Skirkite kiekvienam šeimos nariui užduotį (pagal amžių) ir stebėkite, kaip, atėjus skalbimo dienai, skalbinių kalnas tiesiog pranyks.

3. Išnaudokite šiuolaikines technologijas.

Pažvelkite į savo skalbyklės naudojimo instrukciją, ir nustebsite, ką ji gali pasiekti greičiau nei per vieną valandą. Daugumoje šiuolaikinių prietaisų yra numatyta kokia nors greita programa, kuri išgelbės tada, kai visiškai neturite laiko skalbimui. Pavyzdžiui, „Gorenje WaveActive“ skalbyklėse yra greita ir intensyvi „PowerWash 59“ programa, užtikrinanti, kad jūsų mėgstamiausi drabužiai būtų vėl paruošti dėvėti per tiek laiko, kiek reikia paruošti gerą patiekalą.

4. Pasirūpinkite, kad skalbinių lankstymas būtų smagus darbas (na, bent iš dalies).

Lankstyti savaitę skalbtų skalbinių krūvą gali būti pakankamai sekinantis darbas, kurį tikrai norėsis atidėlioti. Todėl vietoje visos krūvos, lankstykite juos vos tik ištraukę iš džiovyklės. O jei to padaryti dėl kokių nors priežasčių neįmanoma, siūlome trikampio sistemą: pirma sulankstykite lengvai lankstomus daiktus, pavyzdžiui: rankšluosčius ir patalynę. Tuomet lankstykite suaugusiųjų drabužius, o galiausiai vaikiškus drabužėlius ir kojines. Taip lankstant, nepritrūksite motyvacijos, nes skalbinių krūva mažės daug greičiau. Klausantis mėgstamos tinklalaidės, muzikos ar audioknygos, smegenys bus užimtos kitais dalykais, ir nė nepastebėsite, kaip darbas bus atliktas.

5. Nelyginkite daugiau nei reikia.

Dėl galybės lyginant praleidžiamo laiko, skalbimo procesas gali tapti itin nemalonus, kadangi lyginimas reikalauja nemažai laiko, na ir nėra tas užsiėmimas, kurį daugelis iš mūsų galėtų pavadinti smagiu. Bet ar tikrai reikia lyginti kiekvieną skalbinį? Mes jus užtikriname, tikrai – ne! Pavyzdžiui, naudojant džiovyklę su garų funkcija, galima stipriai sumažinti raukšles ir skalbinių praktiškai nereikės lyginti. O jei norite sužinoti daugiau, pateikiame keletą papildomų patarimų, kaip išvengti lyginimo.

6. Investuokite į didelės talpos prietaisus.

Didesnės talpos skalbyklės ir džiovyklės leis jums pasirūpinti didesniu kiekiu skalbinių vienu metu. Tokiu būdu sutaupysite daugiau laiko ir pastangų.

7. Nepersistenkite, jei nespėjate.

Kartais gyvenimas yra svarbesnis, o skalbiniai tiesiog kaupiasi kampe ir tai taip pat yra gerai. Tiesiog atminkite: jokia skalbinių krūva nėra verta jūsų streso.

Dalintis:

Jums taip pat gali patikt